Po včerejší hodinové debatě na Radiožurnálu s Patrikem Nacherem, Borisem Šťastným a Martinem Baxou jsem to konečně celé pochopil.
Vláda ANO, SPD a Motoristů, jež má letos v rozpočtu díru 310 miliard, požaduje po ČRo a ČT, které hospodaří s vyrovnaným rozpočtem a nemají od státu ani korunu, aby lépe hospodařily! 🤔 Vyřeší to zrušením poplatků a další dírou do státniho rozpočtu ve výši 7,8 miliardy ročně. 🤔🤔
Před tím je ovšem ještě ořeže předběžným poslaneckým návrhem Patrika Nachera o čtvrtinu (ČT), respektive třetinu (ČRo) příjmů. Aby nakonec obě média ráda přijala Klempířův návrh, který jim bere oproti Nacherovi jen půlku peněz a vrací je rozpočtově do roku 2008, politicky však před rok 1989.
Což v souhrnu prokazatelně zajistí svobodné, stabilní a předvídatelné fungování ČT a ČRo v českém mediálním prostoru, jak to požaduje nařízení Evropské komise EMFA o svobodě medií platné od loňského léta.
Rozumíte tomu taky, že ano? 🤔

