Fotbalový stadion ve vršovickém ďolíčku je kultovní místo. Fotbal tu má atmosféru jako nikde jinde v lize. Na tribuně můžete pravidelně potkat Antonína Panenku, zlatého penaltistu z Bělehradu 1976, nebo herce Ivana Trojana a jeho syny. V kotli se fandí, až se z něj kouří, a to obvykle bez ohledu na výsledek. Fanoušci totiž kdysi klub zachránili, když mu hrozila ztráta stadionu a vlastně i značky budované od roku 1905.
Nejvíc se tu samozřejmě vzpomíná na sezónu 1982/83, kdy Bohemka a československá reprezentace byl prakticky totožný tým, a to včetně náhradníků. Bohemka tenkrát vybojovala svůj vůbec první titul v lize a na ten další od té doby fanoušci trpělivě čekají. A také čekají na zbrusu nový stadion, který podle některých úvah mělo jako městský postavit hlavní město Praha, ale vedení klubu nakonec došla trpělivost, a tak padlo rozhodnutí postavit stadion za své – s garancí nájmu na 60 let.
I já trpělivě čekám, protože jsem tady jako kluk ten slavný klub zažil a tehdejší sestavu vysypu z rukávu, i když mě vzbudíte ve tři hodiny ráno, a to včetně náhradníků. Bohemka je víc než stadion, to je prostě pravda.
Předchozí článek

